Almanya Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz Almanya vize ücreti sayfamıza hoş geldiniz.

Almanya vize ücretleri ve alınacak olan ek hizmetler, başvuruyu hangi vize türüne göre yapacağınız ve yaşınızın kaç olduğuna göre değişiklik gösterir. Almanya Konsoloslukları belli bir yaşa kadar olan çocukları vize harcından muaf tutmaktadır. Aynı zamanda başvuru sürecinizi yüksek oranda kolay hale getirecek olan ek hizmetler de söz konusu olmaktadır. Aşağıda bizim aracılığımızla gerçekleştireceğiniz turistik, ticari, aile ziyareti, kültürel ziyaret benzeri vize başvurularında ödemeniz gerekli olan mecburi vize tutarları ile isteğinize bağlı olarak alacağınız ek hizmetlerin neler olduğu ve bedeli belirtilmektedir.

Konsolosluk Harcı ve Başvuru Merkezi Koordinasyon Bedeli

Almanya Schengen vize harcı konsolosluk tarafından belirlenen vize harcı bedelidir. 0 ile 12 yaş arasındaki çocuklardan vize harcı alınmamaktadır. 12 yaşından büyükler için 2022 yılı Almanya vize harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Harç bedeli randevu esnasında başvuru dosyasının teslim edilmesinden sonra başvuru merkezi veznesine Euro olarak yatırılmalıdır.

Yetkili başvuru merkezleri vize başvuruları için koordinasyon bedeli tahsil etmektedirler. 2022 yılı için koordinasyon bedeli 30 Euro olarak tespit edilmiş olup, başvuru dosyasının tesliminden sonra başvuru merkezindeki veznede konsolosluk harcıyla birlikte başvuru merkezi koordinasyon harcı da tahsil edilecektir. Koordinasyon harcı ister Euro olarak, isterseniz de günün kuru üzerinden Türk Lirası olarak ödenebilmektedir. Koordinasyon harcından 0 ile 6 yaş arası çocuklar muaftır.

Danışmanlık Hizmet Bedelimiz ve Verdiğimiz Hizmetler

Dilerseniz Almanya Schengen vize başvuru işlemlerini sizin adınıza müşteri temsilcilerimiz takip edebilir. Vize danışmanlığı hizmet bedelimiz 2022 yılı için 50 Euro şeklindedir. Hizmet kapsamına aşağıdaki konular girmektedir:

 1. Kişiye öze olarak vize başvurusunda kullanılacak evrak listesinin oluşturulması ve tarafınıza iletilmesi,
 2. Telefon ve mail aracılığıyla sınırsız danışmanlık sunulması,
 3. Ofisimizde vize eksperimiz ile birebir görüşme imkânı ve ön başvuru gerçekleştirme,
 4. Vize başvuru risk analizi, evraklarınızın incelenmesi ve başvuru dosyanızın tamamlanması,
 5. Vize randevunuzun oluşturulması,
 6. Karşılama ve başvurunun gerçekleştirilmesi,
 7. Dosya için gerekli olan fotokopilerin çekilmesi, çıktıların alınması ve taramaların yapılması.

Tarafımızdan Sunulan EK Hizmetler

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen yönetmeliğinin taleplerine uygun şekilde 30 bin Euro teminata sahip Seyahat Sağlık Sigortanızı bizim aracılığımızla yaptırtabilirsiniz. Ücretler sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

 • 0-10 Gün: 10 EURO
 • 10-30 Gün: 18 EURO
 • 3 Ay: 30 EURO
 • 6 Ay: 40 EURO
 • 1 Yıl: 50 EURO

Not: Bu hizmet sadece Ankara başvuruları için geçerlidir.

Not: Bu ücretlere vize ücretleri dahil değildir. Hizmet ücretleri vize ücretlerine ek olarak alınmaktadır. Ücretlere KDV dahildir. Hizmet ücretleri Türk Lirası olarak nakit ya da havale şeklinde, Euro veya Dolar olarak sadece nakit tahsil edilmektedir. Ödemelerin Türk Lirası olarak gerçekleştirilmesi halinde ödemenin yapıldığı günün kuru dikkate alınacaktır. Başvuru işlemleri yapıldıktan sonra vize harçları, koordinasyon bedelleri ve varsa ek hizmet bedelleri iade edilmez. Başvurunun gerçekleşmesinden önce iptal isteminin olması durumunda sadece konsolosluk harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedeli iade edilecektir.